English version
O autorovi Malířství (20) Olejomalba (15) Pastel (8)
Zákaznická linka


galerie, obrazy na prodej, obrazy do bytu, dekorace
Jméno:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto PC
:: založit nový účet ::Eva Hoserová (Juklíčková) - O autorovi

Eva Hoserová (Juklíčková)
* 1978, v Praze
Studium: Public Institute of Arts, Štítného 5, Praha 3 - vyučující Eva Hejtmanová, Masarykova Akademie Umění, Hábova 155 80, Praha 5 - Prof. M. Klivar

Umění Evy Hoserové

Zvláštním případem v celé tvorbě je figura. Člověk je postaven mimo čas a prostor. Je to jakýsi druh rituálních postav. Tajemné a přesto skutečné se zrodily z fantasie umělce. Tyto obrazy prostupuje mystika sémantické struktury barvy a poetika tvaru. Barevnou strukturou se dostává tato tvorba do kontextu současného moderního umění. Ženy v těchto obrazech jsou estetickými objekty. Dešifrování poselství obrazu je mnohoznačné a subjektivní. Všechny motivy mají základ v reálném motivu, ale malba jej osvobozuje od popisu. Přetržitost a nepřetržitost zde nalezly svůj výraz a uzavřely se do věčnosti lidské existence.

Slohové východisko tkví opět v oblasti imaginativního umění. Zde je nutno hledat původ prostoru a také struktur. Stále častěji interpretuje autorka náhodné, improvizované konfigurace tak, že vidí jejich vnitřní impulsy. Ani při maximálním uvolnění nechce připustit křeč podvědomí. Obrysová a siluetová objemovost se prohlubuje do nové dimenze. Zde je smysl umělecké tvorby malíře – konstruovat svůj ideální svět a vytvářet iluzi harmonie. Můžeme zde hovořit o magické expresi zhuštěného snu.

Lidská hlava předimenzovaná k proporcím figury, diagonála a kruh jako kompoziční principy, stylizované reálné objekty chápané jako abstrakce a někdy pozvednuté na úroveň znaku – to vše je začleněno jedno v druhé. Pocitová škála zahrnuje polohy lyrické a dramatické. Protiklad absolutního pozadí a figury podporuje údernost zkratky.

Symboly se v obrazech Evy Hoserové často stávají alegoriemi, jež neponechávají nic zahaleného v neproniknutelné tajemství. Tento symbolismus vyznačují některé rysy, které nesou charakteristické znaky naší doby a zároveň jedinečné osobnosti. V portrétech barva slouží k dosažení iluzionistických efektů a jako symbol duchovních hodnot. Mezi vznikem námětu a malířským provedením vzniká časová mezera.

Divákovi otvírá autorka vskutku nový svět variací, které lze interpretovat podle osobních zkušeností každého z nás.

Prof. Dr. Miroslav Klivar
Academia internazionale II Convivio, Italy
Vybrané obrazy, fotografie, umělecké díla, umění které si můžete zakoupit.

ASTRONOM
ASTRONOM

18 100 Kč
FIALOVÁ HLAVA
FIALOVÁ HLAVA

5 000 Kč
TRÁVA V HNEDOM
TRÁVA V HNEDOM

8 100 Kč
PŘED ÚSVITEM
PŘED ÚSVITEM

8 000 Kč
VZTEK
VZTEK

4 700 Kč
ZÁTIŠÍ
ZÁTIŠÍ

VYVÁŽENOST
VYVÁŽENOST

vyrovnanost
vyrovnanost

SHON
SHON

Obrazy, naše tipy:
Láska II.


Ukrytá krása

naděje

Tráva v žltej farbe