English version
O autorovi Výstavy a sbírky Olejomalba (27) Volná tvorba (16) Kombinovaná technika (4)
Zákaznická linka


galerie, obrazy na prodej, obrazy do bytu, dekorace
Jméno:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto PC
:: založit nový účet ::Václav Mach-Koláčný - O autorovi

Václav Mach-Koláčný
* 1953, Brno
Studium: Soukromé studium kresby, malby, fotografie a dějin umění (1970-87) a počítačové grafiky (1991-93). V r. 2012 obdržel mezinárodní cenu umělecké kritiky "PREMIO SPECIALE DELLA CRITICA" v Itálii

Václav Mach-Koláčný

Václav Mach-Koláčný žije a tvoří na Vysočině ve Žďáře nad Sázavou. Za svůj druhý domov však považuje také jižní Moravu od Brna až po Pálavu. Příjmení Koláčný připojuje na stálou památku svého dědečka z matčiny strany Josefa Koláčného (byl posledním toho rodu), který pro něho v dětství velmi mnoho znamenal. Proto se koncem minulého tisíciletí rozhodl přenést jeho jméno do nového milénia, aby neupadlo v zapomění.
Malíř se věnuje výtvarné tvorbě v oblasti malby, kresby a počítavé grafiky (v osmdesátých letech to byla také fotografie). Od roku 1990 pracuje a vystavuje samostatně (předtím jako člen výtvarných kolektivů - pověstného žďárského fotoklubu a později umělecké skupiny AKVA). Do svých kompozic vnáší svět pocitů, iluzorních invencí a barevných fantazií a takto osobitým stylem vytváří „krajiny duše" a "duše krajin". Ty první - obrazy duchovního světa - představují figurální tvorbu s převážně biblickými, antickými nebi současnými tématy. Uvnitř tohoto světa malíř hledá řešení otázek, které nejednoho z nás tíží. V případě druhém nachází inspiraci jak na Vysočině, tak i na jižní Moravě - v krásném kraji jeho manželky na Kyjovsku, kam pravidelně za svými blízkými jezdí. Krajinu však zobrazuje nikoliv reálně, ale magicky, včetně její „vlastní duše". Nebo i krajina má jistě svoji duši a každý ji může vnímat po svém. V novém miléniu také výrazněji zvýšil barevnost svých obrazů i grafik oproti tvorbě z 80. a 90. let. Dnes se v nich stále více prolíná malířova „moravská duše“ s „moravským koloritem“.
Tvorba Václava Macha-Koláčného už byla během dlouhých let představena na celé řadě samostatných i kolektivních výstav a je zastoupena v mnoha prodejních galeriích v ČR i ve sbírkách některých muzeí nebo soukromých institucí. Některá jeho díla se nacházejí u sběratelů a zájemců v zahraničí (v SRN, Anglii, Francii, USA a jinde). Obraz „Dědictví žďárského baroka“ zdobí od roku 2003 radnici v Cairanne v jihofrancouzské Provenci, které je partnerským městem Žďáru nad Sázavou. K jeho dosud stěžejním dílům patří cyklus olejomaleb a digi-grafických listů "O SLUNOVRATU" na motivy veršů Jana Skácela, zhudebněných Jiřím Pavlicou s Hradišanem a dva soubory obrazových křížových cest "VIA CRUCIS". Jeden byl namalován pro kapli Nanebevzetí P. Marie v Ostravě-Výškovicích, grafická verze druhého z nich byla použita pro vizuální doplnění rozsáhlého hudebního projektu nazvaného „Synkretismus“ v koncertním provedení jihoafrického dirigenta Rudolfa de Beer na pašijová témata F. Liszta a J. S. Bacha (koncertní síň Endler Hall, Stellenbosch, JAR, 2007).
Vybrané obrazy, fotografie, umělecké díla, umění které si můžete zakoupit.

ÚPLNĚK
ÚPLNĚK

15 100 Kč
KOUZELNIK
KOUZELNIK

11 000 Kč
SVRCHOVANOST  (VELIKÉ DRŽENÍ)
SVRCHOVANOST (VELIKÉ DRŽENÍ)

9 890 Kč
Z OKNA
Z OKNA

8 300 Kč
OTAVA BLÍZKO RIEKY
OTAVA BLÍZKO RIEKY

10 800 Kč
ZTRACENÉ ILUZE
ZTRACENÉ ILUZE

20 000 Kč
RŮŽOVKY
RŮŽOVKY

POUSMÁNÍ
POUSMÁNÍ

Španělská noc
Španělská noc

CHARDONNAY
CHARDONNAY

Obrazy, naše tipy:
V ohni 2

TANGO

Kočka XII

Sloupy