English version
O autorovi Výstavy a sbírky Olejomalba (27) Volná tvorba (16) Kombinovaná technika (4)
Zákaznická linka


galerie, obrazy na prodej, obrazy do bytu, dekorace
Jméno:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto PC
:: založit nový účet ::Václav Mach-Koláčný - O autorovi

Václav Mach-Koláčný
* 1953, Brno
Studium: Soukromé studium kresby, malby, fotografie a dějin umění (1970-87) a počítačové grafiky (1991-93). V r. 2012 obdržel mezinárodní cenu umělecké kritiky "PREMIO SPECIALE DELLA CRITICA" v Itálii

Václav Mach-Koláčný

Václav Mach-Koláčný žije a tvoří na Vysočině ve Žďáře nad Sázavou. Za svůj druhý domov však považuje také jižní Moravu od Brna až po Pálavu. Příjmení Koláčný připojuje na stálou památku svého dědečka z matčiny strany Josefa Koláčného (byl posledním toho rodu), který pro něho v dětství velmi mnoho znamenal. Proto se koncem minulého tisíciletí rozhodl přenést jeho jméno do nového milénia, aby neupadlo v zapomění.
Malíř se věnuje výtvarné tvorbě v oblasti malby, kresby a počítavé grafiky (v osmdesátých letech to byla také fotografie). Od roku 1990 pracuje a vystavuje samostatně (předtím jako člen výtvarných kolektivů - pověstného žďárského fotoklubu a později umělecké skupiny AKVA). Do svých kompozic vnáší svět pocitů, iluzorních invencí a barevných fantazií a takto osobitým stylem vytváří „krajiny duše" a "duše krajin". Ty první - obrazy duchovního světa - představují figurální tvorbu s převážně biblickými, antickými nebi současnými tématy. Uvnitř tohoto světa malíř hledá řešení otázek, které nejednoho z nás tíží. V případě druhém nachází inspiraci jak na Vysočině, tak i na jižní Moravě - v krásném kraji jeho manželky na Kyjovsku, kam pravidelně za svými blízkými jezdí. Krajinu však zobrazuje nikoliv reálně, ale magicky, včetně její „vlastní duše". Nebo i krajina má jistě svoji duši a každý ji může vnímat po svém. V novém miléniu také výrazněji zvýšil barevnost svých obrazů i grafik oproti tvorbě z 80. a 90. let. Dnes se v nich stále více prolíná malířova „moravská duše“ s „moravským koloritem“.
Tvorba Václava Macha-Koláčného už byla během dlouhých let představena na celé řadě samostatných i kolektivních výstav a je zastoupena v mnoha prodejních galeriích v ČR i ve sbírkách některých muzeí nebo soukromých institucí. Některá jeho díla se nacházejí u sběratelů a zájemců v zahraničí (v SRN, Anglii, Francii, USA a jinde). Obraz „Dědictví žďárského baroka“ zdobí od roku 2003 radnici v Cairanne v jihofrancouzské Provenci, které je partnerským městem Žďáru nad Sázavou. K jeho dosud stěžejním dílům patří cyklus olejomaleb a digi-grafických listů "O SLUNOVRATU" na motivy veršů Jana Skácela, zhudebněných Jiřím Pavlicou s Hradišanem a dva soubory obrazových křížových cest "VIA CRUCIS". Jeden byl namalován pro kapli Nanebevzetí P. Marie v Ostravě-Výškovicích, grafická verze druhého z nich byla použita pro vizuální doplnění rozsáhlého hudebního projektu nazvaného „Synkretismus“ v koncertním provedení jihoafrického dirigenta Rudolfa de Beer na pašijová témata F. Liszta a J. S. Bacha (koncertní síň Endler Hall, Stellenbosch, JAR, 2007).
Vybrané obrazy, fotografie, umělecké díla, umění které si můžete zakoupit.

LOKOMOTIVA
LOKOMOTIVA

17 300 Kč
LAMŽELEZO
LAMŽELEZO

20 000 Kč
TRÁVA V ZELENEJ FARBE
TRÁVA V ZELENEJ FARBE

6 300 Kč
UŠLECHTILOST
UŠLECHTILOST

4 700 Kč
BÍLÁ...
BÍLÁ...

3 000 Kč
SPELEOLOGIE
SPELEOLOGIE

TORNÁDA
TORNÁDA

ZÁTIŠÍ
ZÁTIŠÍ

V růžích
V růžích

Obrazy, naše tipy:
Slnečná kytica IV.

Západ slunce nad Argentinou

Bonbónovník

Mateřství

krasu mladeze