Czech language
About author Exhibitions Painting (27)
Customer support


gallery, painting on sale, painting on flat, decoration
Firstname:
Password:
Keep me signed in
:: create a new account ::Hana Klímová - About author

Hana Klímová
* 1982, Znojmo
Study:

Hana Klímová

je dcerou malířky Elišky molíkové a svou tvorbou tak navazuje na rodinnou malířskou tradici sahající do konce devatenáctého století. Jako první z rodiny vstoupil na uměleckou dráhu pradědeček a jeho otec, který si začal přivydělávat malováním obrazů poté, co se vrátiz z první světové války s podlomeným zdravím. Po jeho smrti po něm zůstaly barvy a talent, který se od té doby předává vzdy na další generaci. 

Nejprve ji v tvorbě oslovila enkaustika - prastará technika malby horkým voskem. V poslední době se zaměřuje na malování akrylem, často s využitím pastózní a modelovací hmoty, která vytváří úžasné reliéfní efekty. Čisté syté barvy nanášené špachtlí na velkou plochu navozují různé nálady a pocity tak, jak je známe z obrazů impresionistů. Velkým vzorem se jí stal impresionista současnosti Leonid Afremov.

Neustále se vzdělává pod vedením lektorek Lucie Pavlokové, Jany Matrasové a Šárky Krausové. Je členkou Sdružení výtvarníků ČR a její obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí. Má za sebou již několik výstav, hlavně v Olomouci, Praze, Liberci, Českých Budějovicích a Znojmě. Některé samostatné, jiné společně s maminkou.
Selected paitings, photos, art. Paitings for sale.

ROTOR 4
ROTOR 4

19 100 Kč
SUMMER BREEZE
SUMMER BREEZE

17 900 Kč
BLUE ENERGY
BLUE ENERGY

6 750 Kč
TORNADOES
TORNADOES

19 900 Kč
ENYA
ENYA

15 300 Kč
AKVAREL A4
AKVAREL A4

ASCENT
ASCENT

Na prechádzke...
Na prechádzke...

Hnízdo 1
Hnízdo 1

Obrazy, naše tipy:
Světlo a stíny hor

Letní odpoledne

První den na zahradě

Krajina v zime

ZAMYŠLENÝ