Czech language
About author Exhibitions Painting (27)
Customer support


gallery, painting on sale, painting on flat, decoration
Firstname:
Password:
Keep me signed in
:: create a new account ::Hana Klímová - About author

Hana Klímová
* 1982, Znojmo
Study:

Hana Klímová

je dcerou malířky Elišky molíkové a svou tvorbou tak navazuje na rodinnou malířskou tradici sahající do konce devatenáctého století. Jako první z rodiny vstoupil na uměleckou dráhu pradědeček a jeho otec, který si začal přivydělávat malováním obrazů poté, co se vrátiz z první světové války s podlomeným zdravím. Po jeho smrti po něm zůstaly barvy a talent, který se od té doby předává vzdy na další generaci. 

Nejprve ji v tvorbě oslovila enkaustika - prastará technika malby horkým voskem. V poslední době se zaměřuje na malování akrylem, často s využitím pastózní a modelovací hmoty, která vytváří úžasné reliéfní efekty. Čisté syté barvy nanášené špachtlí na velkou plochu navozují různé nálady a pocity tak, jak je známe z obrazů impresionistů. Velkým vzorem se jí stal impresionista současnosti Leonid Afremov.

Neustále se vzdělává pod vedením lektorek Lucie Pavlokové, Jany Matrasové a Šárky Krausové. Je členkou Sdružení výtvarníků ČR a její obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí. Má za sebou již několik výstav, hlavně v Olomouci, Praze, Liberci, Českých Budějovicích a Znojmě. Některé samostatné, jiné společně s maminkou.
Selected paitings, photos, art. Paitings for sale.

BEAUTY AND ROSE
BEAUTY AND ROSE

6 000 Kč
Zahalení světla
Zahalení světla

27 000 Kč
Tichá hladina II.
Tichá hladina II.

36 000 Kč
SEACOAST II
SEACOAST II

10 800 Kč
INTERCONNECTION
INTERCONNECTION

19 700 Kč
ESCAPE
ESCAPE

17 000 Kč
debate
debate

BALANCE
BALANCE

Red tree
Red tree

aftermath
aftermath

Obrazy, naše tipy:
Podzimní pole v mlze

Bystrá voda

Lúka plná makov 1

Kotě

Leopard - akrylové barvy na plátně