English version
O autorovi Výstavy a sbírky Fractal & Virtual (8) 3D Fraktálové květiny (5) 3D Fraktály (2)
Zákaznická linka


galerie, obrazy na prodej, obrazy do bytu, dekorace
Jméno:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto PC
:: založit nový účet ::Václav Semerád - O autorovi

* 13.7.1981, Chomutov
Studium: Střední neumělecká

Václav Semerád

Profesionální programář, který od svých 20ti let tvoří užitné programy pro zdravotnictví. Jenže programuje doslova neustále a poslední dobou se nejvíce věnuje právě fraktálům.

Co je Fraktál?

Ve velmi zjednodušeném pojetí se dá říct, že Fraktál je zobrazením funkce.

A stejně jako třeba sinusoida vykreslená do grafu s X, Y a výpočtem Y=sin(X) tvoří typickou vlnku, tak fraktály obdobně získávají svůj tvar v rovině komplexních čísel. Obraz se ale skládá tak, že se vždy určí určitý stupeň přesnosti. Počítač pro každý zobrazovaný pixel spočítá, jestli se nachází uvnitř, venku anebo při výpočtech narazí na hranici zadané přesnosti. Samotný fraktál je tedy složen z hodnot mezi 0 a 1. Výpočet je vždy nepřesný a co je podstatné, je vždy jen ve stupních šedi.

Fraktály jsou lidem známé relativně dlouho a jejich matematika je stejná; jednotlivé fraktály se tak mohou lišit pouze v barvách a ve zvoleném postupu, dle kterého se jednotlivým šedým odstínům přidělují barvy. A právě barvou se fraktály stávají svým způsobem uměním, protože do vyváženého namíchání patřičných barev vstupuje lidský duch. Jen místo štětce a zručnosti rukou, figurují u fraktálu matematické algoritmy a zručnost v jejich zpracování.

Co je FractaloScop?

Je to program, na kterém nepravidelně pracuji již od roku 2014. Vznikl v reakci na výzvu, jestli by bylo možné rozhýbat fraktály v reálném čas tak, aby jejich pohyb mohl reagovat na hudbu. Program tedy umožňuje měnit fraktály stejně jako se mění sklíčka v krasohledu, kterému se také říká Kaleidoskop. Odtud pochází jeho název.

Oproti krasohledu má ale FractaloScop jednu velikou výhodu. Umožňuje si pozici "sklíček" uložit a do stejného místa v prostoru se kdykoliv navrátit. Program navíc umožňuje vypočítat "fotografie" i ve velmi vysoké kvalitě. Pro každou fotografii, které vytvářím, potřebovali počítače čas uváděný v desítkách minut. 
Vybrané obrazy, fotografie, umělecké díla, umění které si můžete zakoupit.

ULTRAZVUK
ULTRAZVUK

7 900 Kč
KRÁSKA S RŮŽÍ
KRÁSKA S RŮŽÍ

6 000 Kč
PESTRÝ ŽIVOT
PESTRÝ ŽIVOT

17 300 Kč
VELKÁ RODINA
VELKÁ RODINA

15 900 Kč
KŘEHKÁ KRÁSA
KŘEHKÁ KRÁSA

11 000 Kč


AKVAREL A4
AKVAREL A4

RADIOAKTIVITA
RADIOAKTIVITA

Krajina v zimním světle
Krajina v zimním světle

Obrazy, naše tipy:
Nádech

Romantic duet

Gramofon


Čeršne na jar 3