English version
O autorovi Výstavy a sbírky Koláž (2) Kombinovaná technika (1) Akryl (108) Plastika (37) Exit (3) Jing & Jang (2) Když se rozbije (2) Ruce (9) Matka Tereza (8) Portrét ve čtvercích (3) Země (5) Agro symboly (14) Astro (4) Citáty (6)
Zákaznická linka


galerie, obrazy na prodej, obrazy do bytu, dekorace
Jméno:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto PC
:: založit nový účet ::Miloš Henč - O autorovi

Miloš Henč
* 3.10.1974, Jihlava
Studium: Lidová škola umění Jihlava

Miloš Henč

Narodil jsem se ve znamení Vah v roce 1974. Mým rodným městem je Jihlava, kde žiji dodnes.

Malování je mým koníčkem od dětství. V sedmi letech mě rodiče přihlásili do Lidové školy umění a zde jsem absolvoval osm tříd, kde jsem si vyzkoušel různé techniky(malování, ale také linoryt, modelování z umělecké hlíny..). Protože mě také bavila práce se dřevem, chtěl jsem se stát uměleckým truhlářem. Tento obor byl jediný v republice a zájem o něj byl veliký. Od školy jsem nedostal doporučení pro obor s maturitou, proto jsem vyučený truhlář a malování zůstalo pouze mým koníčkem.

Od dětství jsem také velkým obdivovatelem hollywoodských filmů, zvláště jejich triků. Vytvářel jsem kašírované masky nočních můr, Terminátora a různých hororových nestvůr, které zdobí interiér divadla na ZŠ Demlova. Poslední mou prací, kterou je možné vidět v tetovacím studiu Na Slunci,Jihlava je Hellraiser. Zabývám se také uměleckými malbami a to i v interiérech budov.

Malování hraje v mém životě neodmyslitelnou roli. V mých obrazech se odráží mé myšlenky, pocity i nálady. Chci malovat obrazy, které člověka osloví, nadchnou a ohromí, ze kterých vyzařuje energie, dýchá pohoda a klid. Chci, aby má tvorba byla potěšením, měla myšlenku a nesloužila jen jako dekorace.

V mých dílech se promítají různá témata-od krajin, kterými jsem začínal a ke kterým se někdy vracím, přes zátiší, portréty, až po malování citátů nebo abstraktního astrálního(energetického) umění či plastiky. Nemám žádné vyhraněné téma. Myslím, že za člověka by měly mluvit jeho činy a v mém případě by to měla být má tvorba - to je i mým mottem.

Inspiraci hledám v přírodě, v lidech, které náhodně potkávám na ulici, v hudbě, ve filmech. Zároveň jsou to pro mě také díla starých mistrů – Michelangela, Leonarda Da Vinci, Tiziana. Dále mě inspiruje období renesance. Z novodobých umělců je to Boris Vallejo, H.R.Giger a surrealismus S.Daliho. Z našich umělců pak Gustav Krum a Oldřich Kulhánek, z abstraktního astrálního umění pouze Zdeněk Hajný.

Maluji vodou ředitelnými barvami na sololit, protože mi to nejvíce vyhovuje. Olejomalba mě příliš neláká z důvodu složité údržby věcí, potřebných k malování a dlouhé doby schnutí barev. Dříve jsem maloval na papír, plátno nahradila hrubá strana sololitu, která je imituje. Nyní maluji na hladkou stranu sololitu, tak mohu dokonaleji vyjádřit detail.

Chtěl bych, aby se mé obrazy líbily a potěšilo by mě, kdyby u některých témat lidé pochopili, co jsem jimi chtěl říct a vnímali je stejně, jako je vnímám já. To by pro mě bylo největší uznání.

 
Vybrané obrazy, fotografie, umělecké díla, umění které si můžete zakoupit.

PROPOJENÍ
PROPOJENÍ

19 700 Kč
FLORAL FEMALE
FLORAL FEMALE

16 000 Kč
RŮŽOVKY
RŮŽOVKY

15 700 Kč
JELEN V LESE
JELEN V LESE

10 600 Kč
Z ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ
Z ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ

7 400 Kč
Modrá krev
Modrá krev

Andy
Andy

Veselá kopa I
Veselá kopa I

MATĚJSKÁ
MATĚJSKÁ

Obrazy, naše tipy:
Dobrý večer

S láskou - předloha ke knize O Můžíčkovi, který zastavil pražský orloj

Hřích

Tuhá zima

Kolem půlnoci