English version
O autorovi Výstavy a sbírky Koláž (1) Kombinovaná technika (1) Akryl (107) Plastika (36) Exit (3) Jing & Jang (2) Když se rozbije (2) Ruce (9) Matka Tereza (8) Portrét ve čtvercích (3) Země (5) Agro symboly (14) Astro (4) Citáty (6)
Zákaznická linka


galerie, obrazy na prodej, obrazy do bytu, dekorace
Jméno:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto PC
:: založit nový účet ::Miloš Henč - O autorovi

Miloš Henč
* 3.10.1974, Jihlava
Studium: Lidová škola umění Jihlava

Miloš Henč

Narodil jsem se ve znamení Vah v roce 1974. Mým rodným městem je Jihlava, kde žiji dodnes.

Malování je mým koníčkem od dětství. V sedmi letech mě rodiče přihlásili do Lidové školy umění a zde jsem absolvoval osm tříd, kde jsem si vyzkoušel různé techniky(malování, ale také linoryt, modelování z umělecké hlíny..). Protože mě také bavila práce se dřevem, chtěl jsem se stát uměleckým truhlářem. Tento obor byl jediný v republice a zájem o něj byl veliký. Od školy jsem nedostal doporučení pro obor s maturitou, proto jsem vyučený truhlář a malování zůstalo pouze mým koníčkem.

Od dětství jsem také velkým obdivovatelem hollywoodských filmů, zvláště jejich triků. Vytvářel jsem kašírované masky nočních můr, Terminátora a různých hororových nestvůr, které zdobí interiér divadla na ZŠ Demlova. Poslední mou prací, kterou je možné vidět v tetovacím studiu Na Slunci,Jihlava je Hellraiser. Zabývám se také uměleckými malbami a to i v interiérech budov.

Malování hraje v mém životě neodmyslitelnou roli. V mých obrazech se odráží mé myšlenky, pocity i nálady. Chci malovat obrazy, které člověka osloví, nadchnou a ohromí, ze kterých vyzařuje energie, dýchá pohoda a klid. Chci, aby má tvorba byla potěšením, měla myšlenku a nesloužila jen jako dekorace.

V mých dílech se promítají různá témata-od krajin, kterými jsem začínal a ke kterým se někdy vracím, přes zátiší, portréty, až po malování citátů nebo abstraktního astrálního(energetického) umění či plastiky. Nemám žádné vyhraněné téma. Myslím, že za člověka by měly mluvit jeho činy a v mém případě by to měla být má tvorba - to je i mým mottem.

Inspiraci hledám v přírodě, v lidech, které náhodně potkávám na ulici, v hudbě, ve filmech. Zároveň jsou to pro mě také díla starých mistrů – Michelangela, Leonarda Da Vinci, Tiziana. Dále mě inspiruje období renesance. Z novodobých umělců je to Boris Vallejo, H.R.Giger a surrealismus S.Daliho. Z našich umělců pak Gustav Krum a Oldřich Kulhánek, z abstraktního astrálního umění pouze Zdeněk Hajný.

Maluji vodou ředitelnými barvami na sololit, protože mi to nejvíce vyhovuje. Olejomalba mě příliš neláká z důvodu složité údržby věcí, potřebných k malování a dlouhé doby schnutí barev. Dříve jsem maloval na papír, plátno nahradila hrubá strana sololitu, která je imituje. Nyní maluji na hladkou stranu sololitu, tak mohu dokonaleji vyjádřit detail.

Chtěl bych, aby se mé obrazy líbily a potěšilo by mě, kdyby u některých témat lidé pochopili, co jsem jimi chtěl říct a vnímali je stejně, jako je vnímám já. To by pro mě bylo největší uznání.

 
Vybrané obrazy, fotografie, umělecké díla, umění které si můžete zakoupit.

ZASTŘENO MRAKY
ZASTŘENO MRAKY

16 000 Kč
COMPLICATIO
COMPLICATIO

6 500 Kč
...HADA NEPOSLOUCHALI, JABLKO NEPOZŘELI, NEPOZNALI... (ADAM & EVA)
...HADA NEPOSLOUCHALI, JABLKO NEPOZŘELI, NEPOZNALI... (ADAM & EVA)

11 063 Kč
NÁBŘEŽÍ
NÁBŘEŽÍ

12 000 Kč
ULICE V KVĚTINÁCH
ULICE V KVĚTINÁCH

1 300 Kč
ŽIHESKÉ KAMENY - VIKLANY
ŽIHESKÉ KAMENY - VIKLANY

9 000 Kč
Precitnutie VII.
Precitnutie VII.

jezdec
jezdec

BÍLÉ KRAJKY
BÍLÉ KRAJKY

Listy
Listy

Obrazy, naše tipy:
V zasněženém údolí

Splněný sen - předloha ke knize O mužíčkovi, který zastavil pražský orloj

Krajina pobřeží

Secret

Skalka