Czech language
About author Painting (14) Pencil drawing (1) Acryl (7)
Customer support


gallery, painting on sale, painting on flat, decoration
Firstname:
Password:
Keep me signed in
:: create a new account ::Kristýna Jarošová - About author

Kristýna Jarošová
* 6.9.1989, Frýdek
Study: Kulturální studia, Olomouc

Kristýna Jarošová

Narodila jsem se a vyrostla ve Frýdku (-Místku), ale už několik let žiju v Olomouci. Obě města mě ovlivnily a určitě se podepisují na mé tvorbě. Frýdek-Místek je město kontrastů - úžasná příroda a město zdecimované úpravami komunistů a nynější pochybné radnice. A na druhé straně Olomouc, což je vyšperkovaná metropole s dokonalým historickým centrem s propracovanou architekturou a nápaditými detaily.

 

Myslím si, že díky těmto místům jsem si v sobě definovala to, co se mi líbí a jak moc mám ráda přírodu a zvířata. Ani v jednom městě totiž není neobvyklé potkat zajíce, srnu, káně nebo sovu.

 

 

Velkým milníkem pro mě bylo i studium kulturálních studií, tam jsem totiž poznala, že všeobecně platná pravda neexistuje, ale závisí vždy na nastavení dané společnosti. A víc jsem se začala zajímat o kulturu přírodních civilizací. Nejvíce mě fascinují australští aboriginci a jejich zobrazování skutečnosti.

 

 

 

 

 

Jsem člověk propojený s přírodou. Abych byla spokojená, potřebuju v ní pravidelně trávit dost času. Doslova miluju zvířata a jsem unešena z těch, která žijí v absolutním souladu s divočinou. Kvůli tomu mě trápí vymírání celých druhů a ničení ekosystému.

Proto jsem využila možnosti strávit několik týdnů na malém indonéském ostrůvku a v sumaterském pralese. Tento výlet výrazně ovlivnil mé přemýšlení o životním prostředí. Zjistila jsem, jak moc je oceán znečištěný a poničený lidskou činností - mnohem víc, než si evropský člověk dokáže připustit. A došlo mi, že změna našeho chování už není jen otázkou vlastní volby, ale nutnost.

A tak maluju a kreslím zvířata. Všechna ta, která jsou úžasná, člověkem nezkažená, jedinečná a tak důležitá pro rovnováhu celé planety. Snažím se zachytit krásu zvířat a jejich životního prostředí a doufám, že si třeba lidé uvědomí jejich křehkost a nepostradatelnost.

 

Věnuju se malbě, kresbě, vypalování do dřeva, maluju na stěny pokojů a nově taky zkouším plastiky ze sádry.
Selected paitings, photos, art. Paitings for sale.

GABČÍKOVO CLOSE TO ŠAMORÍN
GABČÍKOVO CLOSE TO ŠAMORÍN

9 200 Kč
WINDSTORM
WINDSTORM

19 100 Kč
Sunset
Sunset

8 000 Kč
GARGOYLE
GARGOYLE

12 200 Kč
THE SUN
THE SUN

24 300 Kč
Dotyk nádeje II.
Dotyk nádeje II.

BOUŘKA
BOUŘKA

Maria
Maria

American Eagle
American Eagle

Obrazy, naše tipy:
MODRÁ BROŽ

For Alexis

Lesné zátišie I.

Riegerovy sady

Z vody jsme vylezli,ale kam jdeme- I