Czech language
About author Painting (14) Pencil drawing (1) Acryl (7)
Customer support


gallery, painting on sale, painting on flat, decoration
Firstname:
Password:
Keep me signed in
:: create a new account ::Kristýna Jarošová - About author

Kristýna Jarošová
* 6.9.1989, Frýdek
Study: Kulturální studia, Olomouc

Kristýna Jarošová

Narodila jsem se a vyrostla ve Frýdku (-Místku), ale už několik let žiju v Olomouci. Obě města mě ovlivnily a určitě se podepisují na mé tvorbě. Frýdek-Místek je město kontrastů - úžasná příroda a město zdecimované úpravami komunistů a nynější pochybné radnice. A na druhé straně Olomouc, což je vyšperkovaná metropole s dokonalým historickým centrem s propracovanou architekturou a nápaditými detaily.

 

Myslím si, že díky těmto místům jsem si v sobě definovala to, co se mi líbí a jak moc mám ráda přírodu a zvířata. Ani v jednom městě totiž není neobvyklé potkat zajíce, srnu, káně nebo sovu.

 

 

Velkým milníkem pro mě bylo i studium kulturálních studií, tam jsem totiž poznala, že všeobecně platná pravda neexistuje, ale závisí vždy na nastavení dané společnosti. A víc jsem se začala zajímat o kulturu přírodních civilizací. Nejvíce mě fascinují australští aboriginci a jejich zobrazování skutečnosti.

 

 

 

 

 

Jsem člověk propojený s přírodou. Abych byla spokojená, potřebuju v ní pravidelně trávit dost času. Doslova miluju zvířata a jsem unešena z těch, která žijí v absolutním souladu s divočinou. Kvůli tomu mě trápí vymírání celých druhů a ničení ekosystému.

Proto jsem využila možnosti strávit několik týdnů na malém indonéském ostrůvku a v sumaterském pralese. Tento výlet výrazně ovlivnil mé přemýšlení o životním prostředí. Zjistila jsem, jak moc je oceán znečištěný a poničený lidskou činností - mnohem víc, než si evropský člověk dokáže připustit. A došlo mi, že změna našeho chování už není jen otázkou vlastní volby, ale nutnost.

A tak maluju a kreslím zvířata. Všechna ta, která jsou úžasná, člověkem nezkažená, jedinečná a tak důležitá pro rovnováhu celé planety. Snažím se zachytit krásu zvířat a jejich životního prostředí a doufám, že si třeba lidé uvědomí jejich křehkost a nepostradatelnost.

 

Věnuju se malbě, kresbě, vypalování do dřeva, maluju na stěny pokojů a nově taky zkouším plastiky ze sádry.
Selected paitings, photos, art. Paitings for sale.

Kolem Javornice
Kolem Javornice

8 000 Kč
Střep
Střep

5 500 Kč
Radost!
Radost!

5 000 Kč
jelen v lese
jelen v lese

10 600 Kč
LIGHTHAUS NEUSIEDL-AUSTRIA
LIGHTHAUS NEUSIEDL-AUSTRIA

7 026 Kč
LESSONS OF OLD MASTERS
LESSONS OF OLD MASTERS

15 000 Kč
ESCAPE
ESCAPE

ZÁTIŠÍ
ZÁTIŠÍ

ARLEKIN
ARLEKIN

IS PRESENT
IS PRESENT

Obrazy, naše tipy:
September Tram / V Nuslích

Pobřeží

Anička s kolibříky

Sen v tráve 2

Riegerovy sady