English version
O autorovi Malířství (14) Kresba tužkou (1) Akryl (7)
Zákaznická linka


galerie, obrazy na prodej, obrazy do bytu, dekorace
Jméno:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto PC
:: založit nový účet ::Kristýna Jarošová - O autorovi

Kristýna Jarošová
* 6.9.1989, Frýdek
Studium: Kulturální studia, Olomouc

Kristýna Jarošová

Narodila jsem se a vyrostla ve Frýdku (-Místku), ale už několik let žiju v Olomouci. Obě města mě ovlivnily a určitě se podepisují na mé tvorbě. Frýdek-Místek je město kontrastů - úžasná příroda a město zdecimované úpravami komunistů a nynější pochybné radnice. A na druhé straně Olomouc, což je vyšperkovaná metropole s dokonalým historickým centrem s propracovanou architekturou a nápaditými detaily.

 

Myslím si, že díky těmto místům jsem si v sobě definovala to, co se mi líbí a jak moc mám ráda přírodu a zvířata. Ani v jednom městě totiž není neobvyklé potkat zajíce, srnu, káně nebo sovu.

 

 

Velkým milníkem pro mě bylo i studium kulturálních studií, tam jsem totiž poznala, že všeobecně platná pravda neexistuje, ale závisí vždy na nastavení dané společnosti. A víc jsem se začala zajímat o kulturu přírodních civilizací. Nejvíce mě fascinují australští aboriginci a jejich zobrazování skutečnosti.

 

 

 

 

 

Jsem člověk propojený s přírodou. Abych byla spokojená, potřebuju v ní pravidelně trávit dost času. Doslova miluju zvířata a jsem unešena z těch, která žijí v absolutním souladu s divočinou. Kvůli tomu mě trápí vymírání celých druhů a ničení ekosystému.

Proto jsem využila možnosti strávit několik týdnů na malém indonéském ostrůvku a v sumaterském pralese. Tento výlet výrazně ovlivnil mé přemýšlení o životním prostředí. Zjistila jsem, jak moc je oceán znečištěný a poničený lidskou činností - mnohem víc, než si evropský člověk dokáže připustit. A došlo mi, že změna našeho chování už není jen otázkou vlastní volby, ale nutnost.

A tak maluju a kreslím zvířata. Všechna ta, která jsou úžasná, člověkem nezkažená, jedinečná a tak důležitá pro rovnováhu celé planety. Snažím se zachytit krásu zvířat a jejich životního prostředí a doufám, že si třeba lidé uvědomí jejich křehkost a nepostradatelnost.

 

Věnuju se malbě, kresbě, vypalování do dřeva, maluju na stěny pokojů a nově taky zkouším plastiky ze sádry.
Vybrané obrazy, fotografie, umělecké díla, umění které si můžete zakoupit.

VODICE ULIČKA
VODICE ULIČKA

4 900 Kč
MEZI HORIZONTEM A MNOU.
MEZI HORIZONTEM A MNOU.

19 000 Kč
BELLA
BELLA

32 000 Kč
JINÉ SVĚTY
JINÉ SVĚTY

6 500 Kč
VEVERKA
VEVERKA

1 500 Kč
BLOUDĚNÍ
BLOUDĚNÍ

4 288 Kč
KRUTÁ KORIDA
KRUTÁ KORIDA

ZTRÁPENÝ 0
ZTRÁPENÝ 0

ÚVAHY
ÚVAHY

PESTRÝ ŽIVOT
PESTRÝ ŽIVOT

Obrazy, naše tipy:
Túžba III.

Červený západ slnka v tráve

Pinium duet

Prvopočátek zrození

Kontrasty skal a oblaků